19/03/2024

POBEDA ZA PRVO MESTO

Autor 19/12/2022

U derbiju kola sa ekipom Zlatibor Gold Gondole košarkaši valjevskog Metalca ostvarili su 11 pobedu u prvenstvu, čime su potvrdili prvo mesto na tabeli Admiral bet Košarkaške lige Srbije. Konačan rezultat 83:53 (21:14, 17:15, 23:10, 22:14).

Silovito je krenuo Metalac pa je semafor brzo pokazao rezultat 8:2 za domaće košarkeše. Usledio je odgovor gostiju sa pet vezanih poena ali to je bilo jedino što je Zlatibor pokazao u valjevskoj hali sportova. Brzo su se trgli valjevci pa se na odmor otišlo sa sedam poena prednosti. Druga četvrtina protekla je u ravnopravnoj borbi uz minimalnu prednost Metalca, a na odmor se otišlo sa devet poena prednosti za valjevsku ekipu (38:29).

Kao po pravilu nakon odmora kreće rapsodija domaćih igrača. Odličnom igrom u odbrani, sjajnim skokom i još boljim šutem razlika je počela da se povećava. Serija od 8:0 pokazala je da Zlatibor sem časnog poraza nema šta da traži u Valjevu. Iz minuta u minut povećavala se prednost, raspucani valjevci napravili su za čas skor od 22:5 pa je semafor pokazivao rezultat 61:35 u tim trenutcima.

Poslednja četvrtina bila je rutinski privođena kraju, a prednost od 30 poena razlike je realan odnos snaga na terenu. Direktnom konkurentu za prvo mesto valjevski košarkaši dozvolili su da postigne jedva preko 50 poena što je jasan znak da je ekipa odigrala odlično odbranu. Imali su 13 skokova više od gostiju, a najviše koševa postigao je Dafi (18) uz punu pomoć oporavljenog Islamovića (14), Meninga (13), Lukovića (12) i Bajića (11). U redovima Zlatibora najefikasniji igrač je bio Brano Đukanović, bivši igrač Metalca sa 14 poena.

U narednom kolu Metalac gostuje u Kraljevu gde se sastaje sa ekipom Sloge.