27/04/2024

POTVRĐEN PLASMAN U SRPSKU LIGU

Autor 25/05/2022

Fudbaleri Budućnost Krušika potvrdili su pobedom protiv ekipe Zadrugara 4:0 ( 2:0 ) superioran ulazak u Srpsku ligu.

Po teškom i vrelom vremenu za igru, vanredno kolo donelo je tvrdu utakmicu u kojoj su obe ekipe u prvom poluvremenu imale svoje šanse, jer su gosti u dobrom delu prvog poluvremena bili i više nego ravnopravan protivnik. Ipak, više sreće imali su valjevski fudbaleri koji su nakon dve izgledne šanse i jednog poništenog gola zbog ofsajd pozicije, do prvog gola došli u 31.minutu kada je Sofronić poentirao nakon odlične asistencije Milanovića. Finiš utakmice pripao je domaćem timu pa je mladi Nemanja Janković uspeo nakon jedne greške odbrane gostiju da se upiše u listu strelaca i pokaže da nije slučajno pojačao redove Budućnosti.

I drugo poluvreme pripalo je domaćoj ekipi, a za treći gol najveća zasluga pripada Raševiću koji je odličnim prodorom u šesnaesterac gostiju stvorio priliku za šut, golman gostujuće ekipe uspeo je da loptu skrene do prečke, a na odbijenu loptu natrčao je Milanović koji je povisio na 3:0 iz neposredne blizine.

Na pet minuta pre kraja utakmice u strelce se upisao i Aleksandar Đukić, kome je centaršutom asistirao Bošković, za konačnih 4:0.

Ekipa Zadrugara, vredi podsetiti je jedina u jesenjem delu prvenstva uspela da na domaćem terenu ekipi Budućnost Krušika “otkine” bod. Valjevci su potvrdili plasman u Srpsku ligu još pre dva kola, iako u prolećnom delu prvenstva igraju u nešto lošijoj formi u odnosu na jesenji deo prvenstva. Brojne povrede koje su pratile ekipu u prolećnom delu izbacile su nove igrače na koje trener valjevske ekipe Srđan Jovanović može ozbiljno da računa u narednom periodu.

Naredni protivnik je ekipa Ribnice, utakmica se igra u Mionici, do kraja prvenstva igraće se još jedno kolo kada će valjevski fudbaleri proslaviti povratak u Srpskoligaško društvo.