27/04/2024
VK Valis domaćin polufinala u SRC Petnica Vaterpolo mladi igrači 2005. godište prenosi objektiva.rs

VALIS – C. ZVEZDA 7:14

Autor 11/02/2023

Vaterpolisti Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita u susretu osmog kola Super lige Srbije za plasman od prvog do šestog mesta pošto su sinoć u Petnici savladali ekipu Valisa sa 14:7, po četvrtinama 3:1, 3:1, 3:1, 5:4.

Valjevci su sasvim solidno parirali osvajaču Kupa u fazi odbrane, ali u napadu nisu uspevali da nađu adekvatna rešenja, pa su Beograđani sa po 3:1 rešili u svoju korist prve tri četvrtine, stekavši veliku prednost od 9:3.

Valis je pokazao veliku želju i karakter, uspevši u zadnjem kvartalu da odigra egal sa Crvenom zvezdom, ali sem časnog poraza nije mogao da izbori bolji rezultat.

Strelci za Valis bili su Bursać tri, Radanović dva, dok su Kovačević i Baucalo dali po jedan gol.

Posle osmog kola Crvena zvezda se bori za što bolju poziciju pred plej of, dok Valis ostaje na šestoj poziciji bez bodova.

Narednog vikenda pred ekipom iz Valjeva je poslednji, četvrti turnir u Regionalnoj A1 ligi, koji će biti odigran u Beogradu, a “vidre” će pokušati da stignu do elite.