27/04/2024
VK Valjevo foto Dragan Krunić Objektiva.rs Valjevo

VALJEVO BOLJE OD TAŠ-a

Autor 05/03/2022

Vaterpolisti Valjeva na bezenu u Petnici u utakmici 14. kola Prve A vaterpolo lige savladali su neugodnu ekipu TAŠ-a rezultatom 14:12.

Ovom 13. pobedom valjevska ekipa učvrstila se u deobi prvog mesta sa ekipom Vukova iz Novog Beograda, koji su u Bečeju pregazili istoimenu ekipu rezultatom 15:3.

Utakmica je bila neizvesna od prvog do poslednjeg minuta. Prva četvrtina pripala je Valjevu rezultatom 4:3, druga i treća bile su nerešene 3:3 i 4:4, dok je poslednji deo igre pripao domaćinu 3:2. Rezultat je bio neizvestan do poslednje sekunde kada je domaća ekipa postigla gol kojim je overena pobeda. Gosti su se predstavili kao čvrsta ekipa i opravdali visoko četvrto mesto na tabeli.

Najefikasniji u redovima Valjeva bili su Talaja sa četiri gola, dok su Crepulja,Stojanovič i Bolović postigli po tri.

Ovo je važna pobeda za valjevsku ekipu za nastavak takmičenja u Prvoj A vaterpolo ligi i nema sumnje da će Valjevo zadržati poziciju koja garantuje razigravanje za Super ligu, a po dosadašnjim igrama i rezultatima velika je verovatnoća da će grad na Kolubari od jeseni imati dva Super ligaša u vaterpolu.