19/03/2024
Maša Cvetković plivačica PK Valis Valjevo Objektiva.rs

MLADA VALJEVKA PRVAKINJA SLOVENIJE NA 5.000 METARA

Autor 13/05/2022

Protekle nedelje je u Radovljicama u Sloveniji je održano prvenstvo Slovenije na pet hiljada metara u bazenu.

Mlada Valjevka, Maša Cvetković, učešćem na prvenstvu, osvojila je titulu prvakinje Slovenije u kategoriji mlađih juniorki. Dobila je poziv selektora reprezentacije Srbije, tako da će narednih desetak dana provesti na pripremama reprezentacije Srbije u Leskovcu.

Mladi članovi Plivačkog kluba Valis u Kruševcu

Inače, u Kruševcu je proteklog vikenda održan međunarodni plivački miting “Sarengradski kup”. Najuspešnija takmičarka PK “Valis” bila je Maša Radojević kao najbolja u diciplini 100 metara leđno, dok je srebrna odličja ponela u čak tri discipline, na 50, 100 i na 200 metara slobodnim stilom. Takođe, srebrnu medalju, na 100 metara leđno, osvojio je Andrej Milojević.

Na predlog Regionalnog plivačkog saveza, dosadašnji predsednik PK Valis, Branislav Kovačević izabran je za člana Upravnog odbora Plivačkog saveza Srbije.