19/03/2024

POBEDA U SUSRETU SA TAMIŠOM

Autor 22/01/2023

Pančevski košarkaši pokazali su se kao tvrd orah u susretu sa Metalcem u meču 19.kola Admiral bet Košarkaške lige Srbije.

Ipak, otpor gostiju valjevski košarkaši slomili su u četvrtoj četvrtini pa je semafor na kraju utakmice pokazao 83:63 (22:18, 13:13, 20:19, 28:13) za domaću ekipu.

Prva četvrtina donela je startnu prednost Metalcu, gosti su odgovorili rafalnom paljbom Rasela, semafor je pokazao 18:13 za goste, ali su se valjevski košarkaši brzo sabrali pa su sa devet uzastopnih koševa obezbedili prednost nakon prve četvrtine.

Gosti se nisu predavali. U drugoj četvrtini nakon velike borbe u kojoj je Metalac imao i 10 pogodaka prednosti (33:23)smanjili su prednost i na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 35:31. Nakon pauze opet je viđena obostrano rastrzana igra u kojoj su gosti uglavnom šutevima sa linije 6,25 nisu dozvoljavali značajniju prednost Metalca koja se kretala do šest poena prednosti.

Tek u četvrtoj četvrtini utekmica je rešena odličnom igrom Metalca najpre u odbrani. Agresivna odbrana, trojka Ilića, potom rešetanje sa svih pozicija ostatka ekipe izmamilo je aplauze valjevske publike. Dafi i Mening, uz sinoć odličnog Bajića potpomognuti Ilićem, Šešlijom i Simanićem “počistili” su ekipu Tamiša za konačnih 83:63.

Najefikasniji igrač u domaćoj ekipi bio je Bajić sa 17 poena, Dafi je postigao 15, Simanić 14, Stefanović 12, a Dafi devet koševa. Kod gostiju je najefikasniji bio Rasel sa 20 pogodaka.

Nakon 19 kola Metalac deli drugo mesto sa ekipom Dinamika, sa 15 pobeda i četiri poraza. Na čelu tabele je Zlatibor Gondola sa jednom pobedom više. U sledećem kolu valjevski košarkaši gostuju u Novom Sadu gde se sastaju sa ekipom Vojvodine.