19/03/2024
Budućnost Krušik fudbal gol stadion na Pećini foto Dragan Krunić foto Objektiva.rs Valjevo 25 septembar 2022

NOVA POBEDA BUDUĆNOST KRUŠIKA

Autor 26/09/2022

Nakon prošlonedeljnog kola kada je valjevska ekipa donela bod zlata vredan sa gostovanja u Priboju protiv ekipe FAP-a, četa trenera Alena Tupajića zabeležila je treću prvenstvenu pobedu.

Na stadionu u parku Pećina pobeđena je odlična ekipa Polet iz Ljubića 3:2 (1:0).

Publika koja je počela da se vraća na stadion na Pećini imala je priliku da vidi odličnu utakmicu. Tvrda, prava prvenstvena i neizvesna do poslednjek sudiskog zvižduka. Budućnose je povela golom Filipa Rajevca sredinom prvog poluvremena. Tripković je odlično poveo jedan kontra napad, odlično se oslobodio dvojice igrača, a onda još bolje asistirao Rajevcu koji je gađao suprotni ugao gola golmana Spasojevića.

U drugom poluvremenu viđena je još bolja igra obe ekipe. Budućnost je do drugog gola došla u 56 minutu, kada je Aleksić odlično prihvatio loptu i sa 10-tak metara šutirao neodbranjivo u gol gostiju.

Gosti se nisu predavali, krenuli su u napade i jasno stavili do znanja da njihovo do danas treće mesto na tabeli nije slučajno. Ređali su se napadi , sve češće je lopta bila u 16-tercu domaće ekipe, a u jednoj gužvi srušen je Grujičić, pa je sudija Vasić iz Užica opravdao pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Stevlić. Igrao se 70. minut.
Osokoljeni gosti krenuli su svim silama u napad, ali su domaći do trećeg gola došli u 73.minutu, kada je odlično prodro po desnoj strani Todorović, uputio sjajan centar šut u 16-terac gostiju. Kratak je bio u skoku Tripković, ali se odlično snašao Aleksić za 3:1.

Iako im vreme do kraja utakmice nije išlo na ruku gosti se nisu predavali. Čestim ubacivanjem lopte u kazneni prostor domaće ekipe pravili su dar-mar odbrani Budućnosti, pa je u 83. minutu Gavrilović uspeo da smanji rezultat na 3:2, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Tako je Budućnost Krušik došla do treće pobede u prvenstvu, a četa Alena Turlajića danas pokazala igru koja zavređuje još više publike na stadionu. Iako desetkovani povredama, na klupi su sedela samo četiri igrača, uspeli su da ovom pobedom uđu u sredinu tabele sa 10 osvojenih bodova (tri pobede, tri poraza i jedna nerešena utekmica).
Alen Tupajić, trener Budućnost Krušika rekao nam je nakon završetka utakmice:

Hoću prvo da se zahvalim igračima Polet Ljubića, jer su jedna fenomenalna ekipa, bezobrazna, drska, uvek znaju šta hoće. Ja sam znao tačno šta nas danas očekuje – mnogo teška energetski utakmica, a ja mislim da su moji igrači sa ovom energičnom i mladom upravom veliki pobednici.

Danas su oni moji heroji i moji lavovi. Danas je došlo dosta publike, i hvala im na tome, i želeo bih da na sledeću utakmicu dođe još više. Što se tiče same utakmice, bilo je mnogo grešaka. Bilo je mnogo problema.Gentić je bolestan, Đorđević je odsutan, dosta je igrača pod virusom . Tri mlada igrača su morala da igraju za omladinske selekcije, pa smo na klupi za rezerve imali samo četiri igrača. Bog nas je nagradio, a sada se vidi da onaj bod u Priboju nije bio slučajan. Momci rade fenomenalno. Za dve nedelje su se prilagodili mom radu. Ja sam lično zacrtao do kraja jesenjeg dela 21-22 boda u ovoj situaciji kakva jeste.

Sledi utakmica sa Slogom iz Kraljeva, a potom izuzetno teško gostovanje u Tutinu, ali idemo korak po korak. Dajte podršku ovoj mladoj upravi, dajte podršku ovim mladim igračima, neka stane grad iza nas, neka dođu navijači u još većem broju. Igrači su danas “poginuli”, jedva stoje na nogama.

Moj cilj je da budemo između šestog i 10 mesta, nije lepo pričati o mojim kolegama, međutim imamo mnogo propusta do sada. Fond igrača je smanjen na 15-16, od toga tri deteta 2003-2004 godište koji ne mogu da izdrže ovaj ritam. Ja pokušavam da sa mojom energijom sklopim kockice i one se polako sklapaju. Samo me pustite da radim svoj posao. Treba nam za to vreme.

Javnost treba da bude svesna da je ova ekipa sklopljena od najboljih igrača ali u svojim klubovima, i ovaj tim se tek sklapa. Samo da mi izdržimo ovaj tempo u narednih osam kola pe ćemo da vidimo šta dalje.”

Budućnost Krušik je igrala u sledećem sastavu: Matić, Todorović, A. Matić, Pavlović, Isidorović, Petrović, Đermanović, Janković, Tešić, Tripković i Rajevac. U drugom poluvremenu u igru su ušli i Ristović, Aleksić i Milanović.