16/09/2024
Najnovije vesti

Junior startovao pobedom

Autor 25/08/2024

Novi član Zonske lige “Drina”, ekipa Juniora iz Novog naselja u debi utakmici na stadionu ZSK-a u Valjevu ostvarila je pobedu nad ekipom Sloge iz Bajine Bašte od 2:0.

Izabranici šefa stručnog štaba Saše Đokovića ušli su u utakmicu protiv pomalo favorizovane ekipe Sloge sa jasnim ciljem i to se od prvog minuta videlo na terenu. Beskompromisno se boreći za svaku loptu, postepeno su preuzimali inicijativu pritom sve ozbiljnije ugrožavajući gol odličnog golmana Avramovića.

Prvi gol postignut je u osmom minutu, iz jedne odlične akcije domaćina, a na veliku radost za “zonaše” poprilično popunjenog stadiona ZSK-a. Strelac je bio Žarković.

Belušević u prodoru

Vodeći gol dao je krila domaćoj ekipi, ali su se ređali promađaji. Istovremeno je Sloga brzim kontranapadima opasno ugrožavala gol domaćina, pa je u dva navrata samo zahvaljujući sjajnim intervencijama golmana Todorića mreža Juniora ostala netaknuta.

Domaćin je do konačnih 2:0 stigao u 57.minutu utakmice. Dobro organizovan napad i proigravanje Panića na oko 20 metara od gola, potom i njegov majstorski dribling, ulazak u 16-terac gostiju, a potom odličan šut za novo vođstvo.

Jedan od napada u drugom poluvremenu

Igra se rasplamsala jer su gosti krenuli na sve ili ništa, ali sigurna odbrana Juniora nije dozvoljavala iznenađenja. U tim momentima ređale su se kontre domaće ekipe, nekoliko odličnih udaraca je golman Sloge morao boksovanjem da izbacuje daleko od gola. Čini se da je zapravo golman Avramović najzaslužniji što je do kraja utakmice ostao rezultat od 2:0.

Prvi bodovi Juniora svakako su podstrek za ovu mladu ekipu u ovom rangu takmičenja, a prvi utisci viđenog su svakako pozitivni. Šef stručnog štaba Saša Đoković nakon završetka utakmice i upisivanja prvih bodova bio je zadovoljan. On nam je rekao:

“Ja sam upozoravao i pre utakmice da nam u goste dolazi jedna ozbiljna ekipa koja je godinama bila i srpskoligaš. Prva utakmica je uglavnom nepoznanica, ja inače kao trener više volim da prvu utakmicu igram na strani, ali nismo mogli da biramo. Mislim da je vreme bilo vrlo teško za igru, momci su dali sve od sebe i ispoštovali sve što smo se dogovorili, i posle svega toga rezultat nije izostao. Mi smo ekipa koja je jaka kao kolektiv, tako treniramo i tako se ponašamo. Nemamo posebno neke zvezde u ekipi, čak i kada su nam se nudili igrači iz viših rangova u prelaznom roku, mi nismo to želeli. Upravo smo radili na tome da imamo i da budemo jaki kao kolektiv. Ali ako nekoga moram da istaknem neka to danas bude Vujić, koji je danas pretrčao kilometre. Sledeća utakmica je derbi na V puku protiv ekipe Radničkog. Pobedili smo prvu utakmicu, idemo da igramo, idemo na pobedu, i videćemo kakav će biti rezutat”.

Za ekipu Juniora juče su nastupali:

Todorić, Steljić, Luka Ćosić, Grujičić, Žarković, Ćirović, Belušević, Vujić, Munjić, Lukić i Lazar Ćosić. Igrali su i Panić i Aleksić.

Utakmica Radnički V puk i Junior igra se u subotu na V puku sa početkom u 17 sati.