26/06/2024
Najnovije vesti

Nova pobeda Budućnost Krušika

Autor 12/05/2024

Fudbaleri Budućnost Krušika ostvarili su novu pobedu u 26. kolu Srpske lige Zapad. U Valjevu je savladana ekipa Omladinca iz Zablaća rezltatom 2:0 ( 0:0 ).

Krenuli su domaći fudbaleri sa inicijativom od prvog minuta, pa je lopta najvećim delom bila na polovoni gostiju, koji su pokušavali iz kontra napada da naprave iznenađenje. Prvu priliku zabeležila je Budućnost već u petom minutu kada je Panić šutirao, ali je gostujući golman bio na visini zadatka. Probao je i Starčević snažnim udarcem sa 20 metara nekoliko minuta kasnije, ali je lopta završila pored stative.

Gosti su u dva navrata brzim kontrama uspeli da ugroze golmana Milinkovića, ali je odbrana domaćih bila na visini zadatka. Iako je posed lopte bio u većem delu kod domaćina, mreža se nije zatresla.

Golovi su pali u drugom poluvremenu, jer su domaći “pleli mrežu” oko gola gostiju od samog nastavka utakmice. Prvi gol postignut je u 68. minutu kada je Jakovljević odlično izveo korner ubacivši loptu u 16-terac gostiju gde je u skoku najviši bio kapiten Petrović. Prelep gol za 1:0.

Dodatno motivisani vođstvom domaći igrači su svim silama pokušavali da povećaju vođstvo. Gol kojim je stavljena tačka na ovu utakmicu postignut je u 80. minutu kada je nakon jedne brze akcije Starčević odlično proigrao Pavla Stojanovića koji je uputio neodbranjiv šut sa ivice kaznenog prostora.

Deseta pobeda u prvenstvu vinula je pulene Koste Markovića na visoko peto mesto Srpske lige Zapad. Do sada je osvojeno 39 bodova, na vreme je osiguran i opstanak u ligi, a zanimljivo je da Budućnost Krušik ima sedam poraza, koliko ima Loznica i Sloga iz Požege. Sloga je na trećoj poziciji i ima 49 bodova. Samo dve ekipe imaju manje poraza u ligi- lideri Borac iz Čačka dve, i ekipa Fapa- tri.

Za Budućnost Krušik 2014 nastupali su:  Milinković, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, Panić (od 72. Blažić), P. Stojanović, Starčević (od 88. Lazarević), N. Stojanović (od 46. I. Milovanović), Đurić (od 46. Pavić), O. Milovanović (od 55. Nešković), Petrović

Narednog vikenda valjevski fudbaleri gostuju u Gornjem Milanovcu gde se sastaju sa ekipom Takova.