26/06/2024

Pobeda Budućnost Krušika za kraj sezone

Autor 05/06/2024

Fudbaleri Budućnost Krušika pobedom protiv trećeplasirane ekipe Sloge iz Požege od 2:0 (2:0) završili su sezonu u Srpskoj ligi Zapad.

Ovom pobedom valjevski fudbaleri su prvenstvo završili na visokoj četvrtoj poziciji, za mnoge neočekivanoj posle svih turbulencija koje su se desile početkom drugog dela prvenstva.

Na oproštaju sezone, na sve punijem stadionu na Pećini, domaćin je otvorio utakmicu agresivnom igrom od prvog minuta. Ređali su se napadi domaće ekipe dobro povezani, probijala se odbrana Sloge uglavnom po krilnim pozicijama, pa je tako pao i prvi gol.

Brz napad po desnom krilu, uigrana akcija u 23. minutu počela je od Ognjena Milovanovića po desnoj strani koji je odlično ubacio loptu na ivicu 16-terca. Prihvatio je Starčević i odmah uputio Jakovljeviću koji je odličnim šutem savladao golmana Radića za 1:0.

Šut Jakovljevića za vođstvo Budućnost Krušika

Već u 34. minutu bilo je 2:0 za Budućnost Krušik. Izborio se Starčević za loptu na levoj strani gostiju, odlično povukao napad i odlično uputio loptu u kazneni prostor gostiju, gde je Ivanović bio neumoljiv egzekutor. To je bio rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali bezuspešno da anuliraju prednost domaćina ali bez izglednijih šansi, dok su fudbaleri Budućnost Krušika dobrom igrom na sredini terena nekoliko puta pokušali šutevima iz daljine da ugroze gol gostiju, ali bez uspeha.

Ovom pobedom 11-tom po redu u prvenstvu Budućnost Krušik je zatvorila sezonu na odličnom četvrtom mestu. Trener Kosta Marković koji je ekipu preuzeo nakon četvrtog kola prolećnog dela preporodio je tim u potpunosti. Ostvareno je sedam pobeda, uz jedan poraz poprilično diskutabilan od ekipe Fap-a u Valjevu. Zanimljivo je da je odbrana Budućnost Krušika treća u ligi po broju primljenih golova (30). Manje primnjenih golova ima samo Borac iz Čačka, novi prvoligaš, i Fap.

I po broju poraza valjevski fudbaleri su treći u ligi. Budućnost Krušik je u ovogodišnjem prvenstvu pretrpeo sedam poraza, manje poraza imaju jedino Borac (2) i Fap (3). U drugom delu prvenstva proradio je i napad pe je ekipa peta po broju datih golova (39).

Sve u svemu šef stručnog štaba Kosta Marković i rukovodstvo kluba imaju razloga za zadovoljstvo. Visok plasman uz odlične igre u prolećnom delu prvenstva dobrim delom vratili su publiku na utakmice na stadion u parku Pećina. Iz kola u kolo povećavao se broj ljubitelja fudbala, što svakako raduje. Imajući u vidu da je u pitanju mlada ekipa moglo bi se zaključiti da je uspeh i više nego očekivan.

Budućnost Krušik je protiv Sloge nasupala u sastavu: Milinković, Ivanović (od 86. Lazarević), Blažić (od 59. Isidorović), Ranisavljević, Jakovljević, Stojanović (od 69. Jovančević), Starčević, Đurić (od 46. Nešković), I. Milovanović, O. Milovanović (od 46. Pavić), Petrović