17/09/2024
Najnovije vesti

Ponovo nerešeno na Pećini

Autor 08/09/2024

Četvrto kolo Srpske lige Zapad donelo je još jedan nerešen rezultat fudbalerima Budućnost Krušika. Ovoga puta bod iz Valjeva uspela je da odnese po Budućnost poslednje tri sezone, neugodna ekipa Mladog radnika uz konačnih i najnepopularnijih 0:0.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti kada je Gačević nakon jednog brzog kontra napada šutirao preko gola Milinkovića. Sredinom prvog poluvremena Jakovljević je zabeležio odličan šut ka golu Mladog Radnika, ali je dobro postavljeni Mišić uspeo da izbaci loptu u polje. Potom je i Milovanović u 34. minutu uspeo centaršutem sa desne strane da prebaci odbranu gostiju i uposli Jakovljevića koji je povratnom loptom ka Ristiću odlično asistirao ali je ovaj iz teške situacije šutirao preko gola gostiju.

U drugom poluvremenu igralo se gotovo bez šansi. Gosti odlučni da odbrane gol i vrate se kući sa bodom, nisu dozvoljavali ozbiljniju igru. Valjevski fudbaleri igrali su baš onako kako je gostima odgovaralo. Pokušavali su uglavnom solo akcijama da ugroze gol bez jasne ideje kako do njega doći. Ozbiljniju polu šansu imao je povratnik u redove Budućnost Krušika Nemanja Panić čiji udarac glavom nije pronašao mrežu pri kraju utakmice.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Marjanović, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević (od 84. Medenica), Ristić (od 65. Kiselčić), Starčević, Milovanović (od 46. Panić), Pavić (od 65. Adamović), Kerkez (od 46. Jovančević), Petrović.

Nakon četiri kola Budućnost Krušik zauzima visoku četvrtu poziciju sa šest osvojenih bodova. Pobeda protiv Zlativora i tri nerešena meča od kojih dva u Valjevu, uz konstataciju da samo još dve ekipe nemaju poraz do sada. Prvoplasirana ekipa Fap-a i Real iz Podunavaca su bez poraza, al valja spomenuti da ekipa iz Podunavaca ima osvojenih 10 bodova do sada i tek je izašla iz minusa od devet bodova zbog kazne FSS.

Ono što svakako ne ide u prilog valjevskim fudbalerima je neefikasnost jer su na četiri utakmice postigli tri gola, uz dve utakmice bez golova. Za očekivati je da se ovaj skor popravi u narednim kolima, jer bi Panić trebalo da bude pojačanje na toj poziciji, a prilika je već za sedam dana, kada se gostuje u Loznici.

Loznica nije dobro startovala, do sada nije zabeležila ni jednu pobedu, ima tri boda uz tri nerešene utakmice.