24/09/2024
Najnovije vesti

Ponovo nerešeno na Pećini

Autor 22/09/2024

Utakmica šestog kola Srpske lige Zapad u kojoj su se sastali Budućnost Krušik 2014 i Jošanica završena je nerešenim rezultatom 1:1 (1:1). Ovom podelom bodova valjevski fudbaleri su zabeležili četvrti remi u dosadašnjem toku prvenstva, od kojih su tri u Valjevu.

Utakmica je odigrana na stadionu u parku Pećina pred oko 300 gledalaca, inicijativa na početku utakmice je pripala domaćinu. Prvu šansu imao je Starčević u trećem minutu igre, malo kasnije oprobao je odličnim šutem Adamović, ali je njegov udarac završio pored stative Jošanice.

Gosti su prvi poveli. Igrao se 16. minut kada je nakon jednog prekida sa leve strane lopta ubačena u 16- terac Budućnost Krušika. Karišik je naskočio Đermanovića i Petrovića i odličnim udarcem glavom smestio loptu u gol nemoćnog Milinkovića.

Do izjednačenja se stiglo u 31. minutu kada je nakon kombinacije Adamovića i Milovanovića po desnoj strani upućen dobar centar šut u kazneni prostor gostiju, gde se nalazio odlično postavljeni Panić koji je udarcem glavom matirao nemoćnog golmana gostiju Kahrimanovića.

Drugo poluvreme nije donelo ništa bolju igru ni jedne ekipe. Gosti su se povukli na svoju polovinu čuvajući rezultat, dok su domaći fudbaleri pokušavali na sve načine da dopru do pobedničkog gola. Najozbiljnije prilike za Budućnost Krušik desile su se pri kraju utakmice kada je Panić odličnim prodorom sa desne strane uposlio Starčevića koji je šutirao preko gola. Par minuta kasnije iz izgledne prilike Petrović je bio neprecizan. Odmah potom Jošanica je izvela brz kontra napad, lopta je ubačena u kazneni prostor domaćina, a Filjujanin uspeo da promaši već viđen gol. Iako se igralo pet minuta zaustavnog vremena domaći igrači nisu uspeli da dođu do željno čekanog drugog gola.

Ovim nerešenim rezultatom Budućnost Krušik pomerila na sredinu tabele lige sa osvojenih sedam bodova. Ovo je ujedno i treći nerešen rezultat u Valjevu, uz napomenu da je jedina pobeda ostvarena u prvom kolu protiv ekipe Zlatibora. Šefa stručnog štaba Budućnost Krušika očekuje iznalaženje rešenja vezanog za efikasnost ekipe, jer se stiče utisak da tako malo nedostaje da mreže gostiju budu pune do vrha.

U sledećem kolu Budućnost Krušik očekuje teško gostovanje u Užicu sa ekipom Jedinstvo Putevi. Jedinstvo je u gostima do nogu potuklo ekipu Reala 0:4, nanevši im prvi ovosezonski poraz.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Marjanović, Ranisavljević (od 69 Pavić), Đermanović, Jakovljević, Panić, Starčević, Milovanović, Ašković, Petrović, Adamović (od 55. Pavlović)