22/09/2024

Rukometaši Metalca startovali pobedom

Autor 22/09/2024

Počelo je i rukometno prvenstvo Prve lige Zapad i u prvom kolu rukometaši valjevskog Metalca ostvarili su pobedu. Rezultatom 28:22 ( 13:10) savladana je ekipa Omladinac iz Gornjeg Milanovca.

Valjevski rukometaši su prvu pobedu ostvarili čvrstom igrom u kojoj pobeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Trenutke opuštanja gosti su koristili da smanje prednost, nakon toga odbrana Metalca bi ponovo bila nerešiva enigma za goste, pa se rezultat ponovo povećavao.

Gosti su na početku utakmice poveli sa 0:2, ali to je bilo jedino njihovo vođstvo na utakmici. Do sredine prvog poluvremena bila je rezutlatska klackalica, a onda se Metalac “odlepio” za rezultat 12:7, da bi nakon opuštanja domaćina rezultat poluvremena bio 13:10.

U drugom poluvremenu Metalac je pojačao odbranu ne dozvolivši gostima da smanje rezultat ispod tri gola prednosti, da bi sredinom utakmice ta prednost bila povećana na pet, a na kraju utakmice i šest golova.

Čak devet igrača Metalca upisalo se na prvenstvenoj premijeri u listu strelaca, a najefikasniji su bili Milinković sa sedam i Ćaćić sa šest golova. Nedeljković je postigao pet, po tri gola upisali su Vilotijević i Mandić, a po jedan gol Antonijević, Puretić i Grbić.

U sledećem kolu Metalac gostuje u Lapovu gde se sastaje sa istoimenom ekipom.