06/10/2024

Rukometaši Metalca upisali drugu pobedu u novom prvenstvu

Autor 06/10/2024

Rukometaši Metalca upisali su drugu pobedu u novom prvenstvu Prve lige Zapad. Pred domaćim navijačima pobeđena je ekipa Radnički 2 iz Kragujevca rezultatom 38:31 (17:17).

Nakon poraza u Lapovu u drugom kolu čini se da su u prvom poluvremenu valjevski rukometaši “izgoreli” u želji za dobrim rezultatom. Igrala se tvrda odbrana pa je rezultat uglavnom bio izjednačen. Vodili su valjevski rukometaši najviše dva gola razlike, ali su se gosti vraćali u život izjednačenjima i vođstvom pravili rezultatsku klackalicu. Tako je prvo poluvreme završeno nerešenim ishodom 17:17.

Metalac je otvorio drugo poluvreme odličnom igrom i u odbrani i u napadu, što je rezultiralo sa pet postignutih golova i vođstvo od 22:17. Od tog trenutka bilo je jasno da će Metalac zabeležiti prvu pobedu u novom prvenstru, jer domaćin nije ispuštao prednost niti dao mogućnost gostima da je smanje. Šta više, sredinom drugog poluvremena zabeležena je prednost od osam golova (31:23), a najveća razilka bila je u 58. minutu igra 37:29.

Luka Mandić je bio najefikasniji igrač Metalca sa osam golova, dok je Dejan Milinković postigao šest. Zanimljivo je da se na ovoj utakmici u strelce upisalo čak 11 rukometaša Metalca, jer je trener Ćaćić pružio šansu i momcima sa klupe.

Kod gostiju su najbolji strelci bili Relja Kolaković i Lazar Lepović koji su se po 11 puta upisali u listu strelaca.

U sledećem kolu Metalac očekuje teško gostovanje protiv prvoplasirane ekipe na tabeli- Mačve u Bogatiću.