26/10/2024

Valis potopio Beograd

Autor 25/10/2024

U utakmici osmine finala Kupa Srbije odigranoj u SRC Petnica vaterpolisti Valisa ubedljivo su pobedili ekipu Vaterpolo kluba Beograd rezultatom 23:10 ( 6:2, 5:2, 5:2, 7:4 ) i plasirali se u četvrtfinale Kupa.

Jedini nerešen rezultat zabeležen je u drugom minutu prve četvrtine kada su gosti izjednačili na 1:1, nakon toga “vidre” su dodale gas i prosto demolirale ekipu Beograda. Ekipa je odigrala odlično utakmicu, jako u odbrani i efikasno u napadu, u bazenu se jasno videla razlika u kvalitetu, pa je trener valjevskog tima ukazao poverenje svim igračima na utakmici.

Pogađalo se iz svih pozicija, kontrama su se golovi nizali kao na traci, pa se sem golmana Valisa jedino u strelce nije upisao Bućan.

Najefikasniji u Valisu sinoć su bili Čabrilo, Krstić i Stanić sa po četiri gola, dok je gol manje postigao Burburan. U ekipi Beograda najefikasniji igrač je bio Žugić koji se tri puta upisao u strelce.

Valis večeras nastavlja sa utakmicama Regionalne lige. Na redu je prava poslastica. Gostuje ekipa kragujevačkoga Radničkog u kojoj igra čak šest olimpiskih reprezentativaca. Kragujevčani trenutno dele drugo mesto na tabeli sa ekipom splitskog Jadrana i 10 osvojenih bodova, dok je Valis na poslednjoj poziciji još uvek bez pobede.

Valisu je u proteklom kolu izmakla pobeda u susretu sa Crvenom Zvezdom u poslednjoj minuti, očekuje se zanimljiva utakmica u kojoj su bodovi potrebni i jednoj i drugoj ekipi. Vredi napomenuti da u valjevskom timu nastupaju petorica igrača stasalih u Kragujevcu- : Nemanja Radovanlija, Zoran Poznanović, Radosav Virijević, Veljko Dončić i Vuk Kojić.